Wczytuję dane...
Kod producenta: Duk-WIER/KORA/500
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Wysyłka od: 13.00 PLN

Wierzba biała, kora 500g
Solix alba cortex

Opis produktu
Wierzba biała, nazywana również srebrną, to pospolite drzewo porastające strefy klimatu umiarkowanego Europy i Azji. Najczęściej spotkać ją można w dolinach rzek, przy brzegach stawów i jezior i w lasach łęgowych, gdzie wraz z topolami duże skupienia.
Spośród surowców leczniczych zawartych w korze wierzby najważniejsza jest salicyna, która w żołądku rozkłada się do alkoholu salicylowego. Ponadto zawiera glikozy fragilinę, salikortynę, tremulacynę i popelinę, flawonoidy, kwas salicylowy, kwas ferulowy, p-kumarowy, kawowy i garbniki. Wierzba biała posiada wiele właściwości leczniczych:
- ma działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe, przeciwwysiękowe i przeciwgorączkowe
- zapobiega obrzękom ciała
- rozkurcza ściągnięte włókna mięśniowe
- odtruwa organizm
- pomaga usuwać drobny piasek z dróg moczowych
- silnie działa przeciwreumatycznie i przeciwartretycznie

Zastosowanie
Wierzba biała wykorzystywana jest w leczeniu: infekcji górnych dróg oddechowych, przeziębień i grypy, jak również anginy, świnki i ospy. Może być także stosowana zewnętrznie do leczenia nadmiernej potliwości nóg i dłoni oraz do okładania trudno gojących się ran.
Odwar:  1 łyżkę kory zalewamy wrzątkiem 250ml. Zaparzamy przez 30min. - przecedzić. Spożywać 4-5 razy dziennie po 150ml. Najlepiej przyswaja się jednocześnie przyjmując witaminę C.

Warunki przechowywania
Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu.

Opakowanie
Sprzedawany towar jest pakowany w torebki Doypack z zapięciem strunowym, dodatkowo jest zgrzewany w celu utrzymania świeżości (różnica w kolorystyce opakowań jest spowodowana różnymi dostawami)

Kraj pochodzenia
Polska

Informacja o alergenach
W zakładzie pakowane są również: sezam, migdały, produkty zawierające gluten, orzechy. Pomimo dołożenia wszelkich starań nie można w 100% wykluczyć wystąpienia tych surowców 

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...

testowy widget