Łatwy zwrot towaru
KUP LUB ODBIERZ W NASZYM SKLEPIE
Olej z Lnianki, Rydzowy Ol'Vita
Opis produktu
Olej z lnianki otrzymywany jest w drodze tłoczenia na zimno nasion lnianki (lnicznika siewnego). W niektórych regionach Polski nazywany jest olejem rydzowym.
W oleju tym znajdziemy wysoką zawartość tłuszczów nienasyconych, w tym kwasów omega-3 sięgającą 30-40%. Wart zauważenia jest również fakt, że w oleju tym występuje rzadko spotykany kwas eikozadienowy (około 1,9 g/100 g). Kwas ten można znaleźć także w oleju z czarnuszki. Olej z lnianki to również cenne źródło naturalnie występującej witaminy E (74,3 mg/100 g).
Należy zwracać uwagę aby zmniejszać ilość spożywanych tłuszczów nasyconych na korzyść tłuszczów nienasyconych, co pozytywnie wpływa na utrzymanie cholesterolu we krwi na prawidłowym poziomie.
Jako że jest to produkt w 100% naturalny, w zależności od partii produkcyjnej wyrazistość koloru, zapachu i smaku oleju może się nieznacznie różnić.
Skład
Olej z nasion lnianki zimno tłoczony, nieoczyszczony, nierafinowany.
Zastosowanie
Jako baza do dressingów, dodatek do sałatek, surówek, sałatek, zup, kasz i innych potraw lub do bezpośredniego spożycia. Świetnie sprawdza się jako dodatek do śledzi. Olej z nasion lnianki posiada charakterystyczny smak i aromat.
Z uwagi na to, że jest to olej zimno tłoczony, nie zaleca się podgrzewania go.
Sugerowana porcja: 2 łyżeczki (8 g)/ dzień
Warunki przechowywania
Należy przechowywać w suchym miejscu. Po otwarciu przechowywać w chłodnym miejscu, najlepiej w temperaturze od 8°C do 10°C
Kraj pochodzenia
Polska
Wartość odżywcza produktu w 100g
Wartość energetyczna - 3700 kJ/ 900 kcal
Tłuszcz - 100g
w tym:
kwasy tłuszczowe nasycone - 9g
kwasy tłuszczowe jednonienasycone - 29g
kwasy tłuszczowe wielonienasycone - 62g
Węglowodany - 0g
w tym cukry - 0g
Białko - 0g
Sól - 0g
Poradnik
Jak to jest z tymi kwasami tłuszczowymi? Wiedza i zaskakująca niespodzianka :)
Niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe to inaczej kwasy egzogenne. Są one niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu, jednak muszą zostać dostarczone z wraz pożywieniem. Nasze ciało nie potrafi sam ich wytworzyć. To, że są nienasycone oznacza, że w łańcuchu węglowym występują podwójne wiązania między atomami węgla, które mogą zostać wykorzystane w organizmie do różnych procesów i reakcji chemicznych. Ich obecność w diecie jest bardzo ważna.