Miód Nawłociowy naturalny Pasieka Pszczeli Raj

  • Miód Nawłociowy naturalny Pasieka Pszczeli Raj
59,00 zł
/ szt.

Łatwy zwrot towaru

Kupuj i sprawdź spokojnie w domu. W ciągu 14 dni możesz odstąpić od umowy bez podania przyczyny.
Pokaż szczegóły
14 dni na odstąpienie od umowy
Najważniejsza jest Twoja satysfakcja z zakupów. Zamówione u nas produkty możesz zwrócić w ciągu 14 dni bez podania przyczyny.
Bez stresu i obaw
Dbamy o Twoją wygodę, dlatego w naszym sklepie dokonasz zwrotu na korzystnych warunkach.
Prosty kreator zwrotów
Wszystkie zwroty w naszym sklepie obsługiwane są przez prosty kreator zwrotów, który daje możliwość odesłania do nas paczki zwrotnej.

KUP LUB ODBIERZ W NASZYM SKLEPIE

Możesz sprawdzić czy towar dostępny jest w sklepie od ręki lub zamówić go przez Internet i odebrać w sklepie.
Sprawdź dostępność

Miód Nawłociowy naturalny Pszczeli Raj


Opis produktu
Miód ten powstaje z nektaru nawłoci pospolitej, pospolitej rośliny szczególnie rozpowszechnionej na terenach Małopolski i Podkarpacia. Nawłoć jest bardzo cenną rośliną miododajną, ale posiada również liczne właściwości prozdrowotne, które sprawiają że miód nawłociowy bardzo korzystnie wpływa na naszą kondycję. Zawdzięcza to zawartości licznych substancji bioaktywnych: flawonoidów (przede wszystkim rutyny i kwercetyny), garbników, olejków eterycznych, substancji śluzowych, kwasów organicznych, składników bakteriobójczych, seskwiterpenów, saponin i mikroelementów.
Wszystko to sprawia, że miód nawłociowy wspomaga leczenie dolegliwości ze strony układu moczowego, ale również przerostu prostaty, chorób stawów, niewielkich krwawień przewodu pokarmowego, nadmiernej fermentacji jelitowej. Zapobiega pękaniu naczyń włosowatych, działa przeciwkrwotocznie i odtruwająco. Stosuje się go w dolegliwościach ze strony dróg żółciowych, wzmacnia organizm, jest odpowiedni dla osób narażonych na stres i w stanach wyczerpania fizycznego. Miód ten ma jedną z największych aktywności antybiotycznych, działa napotnie, toteż jest stosowany w infekcjach górnych dróg oddechowych.
Miód nawłociowy ma barwę jasnożółtą do bursztynowej, w smaku jest słodki z nutą gorzko-kwaśnawą a jego zapach jest przyjemnie kwiatowy. Dość szybko ulega krystalizacji. W trakcie tego procesu jego barwa staje się jaśniejsza, a konsystencja kremowa.

Skład
100% miód nawłociowy

Zastosowanie
Może stanowić dodatek do wielu potraw, np. płatków, granoli, owsianki, kanapek, naleśników, czy deserów, koktajli, owoców i jogurtu naturalnego. Stosowany jest również do wypieków czy jako zamiennik cukru do herbaty czy innych napojów. Należy pamiętać, że aby zachować jego właściwości prozdrowotne nie można dodawać go do potraw o zbyt wysokiej temperaturze (powyżej ok. 42oC). Można go również spożywać samodzielnie.

Kraj pochodzenia
Polska

Warunki przechowywania
Przechowywać w czystym, suchym, chłodnym miejscu, w temperaturze do 20°C i wilgotności względnej powietrza nie przekraczającej 75% w szczelnie zamkniętym opakowaniu.

Opakowanie
Szklany słoik zamykany zakrętką typu “twist-off”.

Informacja o alergenach
Produkt u osób uczulonych na produkty pszczele może wywoływać reakcję alergiczną. W zakładzie występują następujące alergeny: orzechy, migdały, sezam, soja, produkty zawierające gluten. Pomimo dołożenia wszelkich starań nie można w 100% wykluczyć wystąpienia tych surowców.

Wartość odżywcza produktu w 100g
Wartość energetyczna - 2387 kJ / 573 kcal
Tłuszcz - 36g
w tym:
kwasy tłuszczowe nasycone - 22g
Węglowodany - 54g
w tym cukry - 53g
Błonnik - 2,5g
Białko - 6,5g
Sól - 0,18g

Zapytaj o produkt

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Opinie naszych klientów

Poradnik

2023-02-05

Dobroci wprost z ula… Część I - miód i propolis

Dobroci wprost z ula… Część I - miód i propolis
Już w przedszkolu dzieci dowiadują się, że krowa daje mleko, a pszczoła miodek. Wstyd się przyznać, ale z taką wiedzą na temat pszczół i miodu wielu z nas pozostaje przez wiele, wiele lat. Pominę tu fenomen rodziny pszczelej i jej funkcjonowania jako społeczności, bo na ten temat powstała niejedna praca naukowa i nie na tym chciałam się dziś skupić. Czy miód to wszystko czym raczą nas te owady? Jak powstaje miód? Czy to faktycznie sam cukier, tyle że w innej postaci? Wreszcie - co tak naprawdę miód ma wspólnego z odpornością i czy tylko na niego warto zwrócić uwagę?
pixel