Rokitnik owoc suszony Dukatki

  • Rokitnik owoc suszony Dukatki
  • Rokitnik owoc suszony Dukatki
Producent: Dukatki
52,90 zł - 99,90 zł
/ szt.

Łatwy zwrot towaru

Kupuj i sprawdź spokojnie w domu. W ciągu 14 dni możesz odstąpić od umowy bez podania przyczyny.
Pokaż szczegóły
14 dni na odstąpienie od umowy
Najważniejsza jest Twoja satysfakcja z zakupów. Zamówione u nas produkty możesz zwrócić w ciągu 14 dni bez podania przyczyny.
Bez stresu i obaw
Dbamy o Twoją wygodę, dlatego w naszym sklepie dokonasz zwrotu na korzystnych warunkach.
Prosty kreator zwrotów
Wszystkie zwroty w naszym sklepie obsługiwane są przez prosty kreator zwrotów, który daje możliwość odesłania do nas paczki zwrotnej.

KUP LUB ODBIERZ W NASZYM SKLEPIE

Możesz sprawdzić czy towar dostępny jest w sklepie od ręki lub zamówić go przez Internet i odebrać w sklepie.
Sprawdź dostępność

Rokitnik owoc suszony Dukatki


Opis produktu
Rokitnik zwyczajny jest krzewem i rośliną dwupienną. Oznacza to, że część roślin wydaje wyłącznie kwiaty męskie, a pozostałe tylko kwiaty żeńskie. Występuje dziko w Europie i Azji, przeważnie na wybrzeżach morskich. W Polsce jego naturalne stanowiska można znaleźć wyłącznie nad brzegiem Bałtyku, gdzie jest pod częściową ochroną. Często jest wykorzystywany jako roślina ozdobna, głównie ze względu na pomarańczowe owoce i małe wymagania siedliskowe. Owoce rokitnika są soczyste, aromatyczne i mają charakterystyczny kwaśno-cierpki smak. Zawierają niewiele cukru, za to znajdziemy w nich wiele witamin, mikroelementów i wiele substancji działających prozdrowotnie. Po przemarznięciu owoce stają się słodkie.

Skład
100% owoc rokitnika zwyczajnego suszony

Zastosowanie
Surowcem zielarskim są owoce, które zawierają mało cukru, za to wyróżniają się bardzo dużą zawartością witaminy C (więcej niż w czarnej porzeczce), a także witaminy E, F, K i P. Są cenne również ze względu na obfitość kwasu foliowego, prowitaminy A i D, antocyjanów, flawonoidów, fosfolipidów, garbników, nienasyconych kwasów tłuszczowych. W owocach rokitnika znajdziemy także wiele makro- i mikroelementów, m.in. mangan, żelazo czy bor. W medycynie tradycyjnej często używano rokitnika do leczenia astmy - z uwagi na na wysoką zawartość witaminy C. Korzystnych efektów działania owoców rokitnika jest wiele: wzmacniają one odporność organizmu, działają przeciwbólowo, stosuje się je przy dolegliwościach żołądkowych, chorobach reumatycznych, przeziębieniach i chorobach skóry. W owocach znaleźć można rzadko spotykane w przyrodzie niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe: omega-3, omega-6, omega-7, omega-9. Rokitnik ma zastosowanie w kosmetologii, i to zarówno owoce jak i olej. Kosmetyki z rokitnikiem wykazują szczególnie korzystne działanie na skórę suchą i potrądzikową.
Owoce rokitnika można wykorzystywać do sporządzania naparu, dodawać do potraw, aby nadać im kwaskowy smak: do owsianki, koktajli, zmielone do szejków czy soków. Napar: 1-2 łyżki owoców zalać wrzątkiem, przykryć na 15-20 minut.

Warunki przechowywania
Pomieszczenia suche, wilgotność względna do 75%, temperatura do 25°C, chronić od światła.

Kraj pochodzenia
Armenia

Opakowanie
Sprzedawany towar jest pakowany w torebki Doypack z zapięciem strunowym, dodatkowo jest zgrzewany w celu utrzymania świeżości.

Informacja o alergenach
W zakładzie pakowane są również: sezam, migdały, produkty zawierające gluten, orzechy. Pomimo dołożenia wszelkich starań nie można w 100% wykluczyć wystąpienia tych surowców.

Zapytaj o produkt

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Opinie naszych klientów

Poradnik

2021-07-27

Za co warto docenić owoc dzikiej róży?

Za co warto docenić owoc dzikiej róży?
Nie znam nikogo, kto choćby nie słyszał o krzewie dzikiej róży. Nieco mniej osób jednak ma świadomość jak wiele różnorodnych właściwości ma ta roślina. Ale od początku… Rosa canina czyli dzika róża, to mało wymagający, a uroczy krzew, który powszechnie występuje zarówno w stanie dzikim, jak i w parkach i ogrodach. Jego różowe kwiaty roztaczają przecudną woń, a owoce - o nich można mówić bez końca…
2021-07-13

Owoc bzu czarnego - zdrowy czy trujący?

Owoc bzu czarnego - zdrowy czy trujący?
O bzie czarnym pisałam już nieco tutaj, ale wtedy skupiłam się na jego kwiatach, które mają liczne walory prozdrowotne. Mimo że swym wyglądem roślina ta nie każdego zachwyca, to jest warta uwagi, a to co najbardziej interesujące kryje w swoim wnętrzu. Warto zwrócić uwagę na owoce bzu czarnego, które oferują wiele korzyści. Pamiętać należy jednak o tym, że w całej roślinie znajdują się glikozydy cyjanogenne: sambunigryna i sambucyna. Związki te po spożyciu surowych części rośliny rozpadają się m. in. do cyjanowodoru czyli kwasu pruskiego. Objawy zatrucia to przede wszystkim osłabienie, zawroty głowy, przyspieszenie tętna, kłopoty z oddychaniem prowadzące nawet do duszności, nudności, wymioty i biegunka. Konieczna jest wtedy pomoc medyczna, a w pierwszej kolejności należy sprowokować wymioty.
pixel