Łatwy zwrot towaru
Białko Konopne proszek Dukatki
Opis produktu
Białko konopne od pewnego czasu jest określane mianem “superfoods” i to zupełnie zasłużenie. Pozyskuje się je z ziarna konopii siewnych (Cannabis sativa L.) poprzez pozbawienie go łupiny nasiennej i bardzo drobne zmielenie. Uzyskany w ten sposób jasny proszek barwy zielonkawej ze wszech miar zasługuje na uwagę i włączenie go do diety, ponieważ:
- zawiera wszystkie endo- i egzogenne aminokwasy, co jest prawdziwą rzadkością wśród roślin,
- niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe obecne w nasionach konopi mają najlepszą możliwą proporcję kwasów omega-3 do omega-6, czyli 3:1,
- sporo tu błonnika, który korzystnie wpływa na układ pokarmowy,
- znajdziemy tu również minerały (m. in. wapń, żelazo, magnez i mangan), kwas GLA, witaminę E, C oraz te z grupy B.
Korzyści płynące ze spożycia białka konopnego są wielorakie:
- pomaga budować masę mięśniową, co jest szczególnie istotne dla osób aktywnych, pracujących fizycznie, sportowców, ale i rekonwalescentów, osób długo unieruchomionych czy zmagających się z atrofią mięśni,
- układ sercowo-naczyniowy, zapobiega chorobom serca,
- poprawia odporność,
- normalizuje pracę układu pokarmowego, pomaga przywrócić naturalny rytm wypróżnień, stanowi prebiotyk dla bakterii jelitowych,
- może mieć znaczenie w profilaktyce osteoporozy,
- zwiększa uczucie sytości, co cenią osoby odchudzające się,
- jest łatwo przyswajalne, lekkostrawne, nie alergizuje,
- nieocenione w diecie wegańskiej i wegetariańskiej.
Należy pamiętać, że suplementy diety nie mogą być traktowane jako zamiennik zróżnicowanej diety, a prowadzenie zdrowego trybu życia i stosowanie zbilansowanej diety są niezbędne dla zachowania dobrego stanu zdrowia.
Skład
100% Białko konopne
Zastosowanie
Najczęściej białko konopne dodawane jest do wszelkiego rodzaju koktajli, smoothie czy owsianek. Z powodzeniem można je również traktować jako składnik ciasta naleśnikowego, placuszków, gofrów czy innych wypieków. Ma delikatny orzechowy posmak, jednak w towarzystwie innych składników potrawy jego smak jest praktycznie niewyczuwalny.
Zaleca się białko konopne wprowadzać do diety stopniowo, zaczynając od 1 łyżeczki proszku dziennie, nie powinno się jednak przekraczać spożycia 10 g proszku na dobę.
Kraj pochodzenia
Litwa
Opakowanie
Sprzedawany towar jest pakowany w torebki Doypack z zapięciem strunowym, które dodatkowo są zgrzewane w celu utrzymania świeżości (kolorystyka opakowania może się różnić w zależności od dostawy).
Warunki przechowywania
Przechowywać w czystym, suchym, chłodnym miejscu, w temperaturze do 20°C i wilgotności względnej powietrza nie przekraczającej 75% w szczelnie zamkniętym opakowaniu.
Informacja o alergenach
W zakładzie występują następujące alergeny: orzechy, migdały, sezam, soja, produkty zawierające gluten i dwutlenek siarki. Pomimo dołożenia wszelkich starań nie można w 100% wykluczyć wystąpienia tych surowców.
Wartość odżywcza produktu w 100g / w porcji 10g / % RWS* w 10g
Wartość energetyczna - 1445 kJ/345 kcal /145 kJ/35 kcal / 2%
Tłuszcz - 10,6g / 1,1g / 2%
w tym kwasy tłuszczowe nasycone - 1,14g / 0,11g / <1%
Węglowodany - 0,5g / 0,05g/ <1%
w tym cukry - 0,5g / <0,05 / <1%
Białko - 52,7g / 5,27g / 11%
Błonnik - 18,5g / 1,85g / -
Sól** - 0g / 0,0g / <1%
*RWS – Referencyjne Wartości Spożycia przeciętnej osoby dorosłej (8400 kJ/2000 kcal).
**Zawartość soli wynika wyłącznie z obecności naturalnej.
Poradnik
Czy dieta bezmięsna może być bogata w białko?
Wiele razy mnie to zastanawiało, aż w końcu zaczęłam drążyć temat. Doszłam do wielu wniosków, niektórych dość zaskakujących. Pozwólcie zatem, że zaprezentuję Wam wyniki mojego “dochodzenia” ;).