Chlorek magnezu sześciowodny - właściwości

2018-08-10
Chlorek magnezu sześciowodny - właściwości

Chlorek magnezu sześciowodny MgCI2 ma cudowne właściwości, ma wpływ na naszą witalność, zapobiega chorobom jak również przedwczesnemu starzeniu się. Trzeba pamiętać że tak potrzebny wapń w organizmie może działać poprawnie tylko wraz z magnezem. Jeżeli poziom magnezu w organizmie spada to wapń musi wzrosnąć żeby była zachowana prawidłowa równowaga. Niedobór magnezu w organizmie powoduje nadpobudliwość, zaburzenia snu, arytmie serca, skurcze łydek, drganie powiek, wypadanie włosów i wiele innych dolegliwości.
Najszybszym sposobem uzupełnienia niedoboru chlorku magnezu są kąpiele magnezowe, ludzka skóra przyswaja go praktycznie bezstratnie. Wystarczy do wody w której będziemy brać kąpiel wsypać 1-2 szklanki chlorku magnezu, (rozpuszcza się bardzo szybko) i wziąć kąpiel przez około 20-30min. Po przebytej kąpieli dokładnie płuczemy ciało, zalecane jest natłuszczenie skóry (np. naturalne masło shea lub olej kokosowy) gdyż może się wydawać przesłuszone. Niektórym osobom wystarczy tylko moczenie nóg w wodzie z chlorkiem magnezu ( miska z wodą + dwie łyżki chlorku magnezu)
Popularna jest również oliwka magnezowa, którą przygotowujemy : 100gr chlorku magnezu + 100ml ciepłej wody destylowanej. Tak powstały preparat dajemy do odpowiedniego pojemnika ( może być z atomizerem) Stosujemy bezpośrednio na skórę jako mgiełkę (szybko wchłania się i nie zostawia śladów) Możemy również tą oliwkę zastosować jako antyprespirant pod pachy, łagodzić skutki stłuczeń wmasowując w bolące miejsce.
Stosowanie chlorku magnezu poprzez picie : 1/3 łyżeczki rozpuścić w szklance wody, pić dwa razy dziennie.

J.D.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2018
pixel