Nerkowce - źródło białka i witamin

2020-05-12
Nerkowce - źródło białka i witaminOrzechy nerkowca są uważane za jedne z najbardziej wartościowych orzechów. Bakalie te są głównie źródłem witaminy B6, a także magnezu, żelaza i cynku. Pochodzą z obszarów tropikalnych Ameryki Południowej, a nazwa wzięła się od kształtu, który przypomina nerkę. Co więcej kryją w sobie nerkowce?

Naukowcy z Uniwersytetu w Montrealu (Kanada) oraz Uniwersytetu w Jaunde (Kamerun), których wyniki opublikowano w piśmie "Molecular Nutrition & Food Research", pokazują Nam, że wyciąg z orzechów nerkowca stymuluje proces wchłaniania glukozy przez komórki mięśni, a co za tym idzie - poprawia się wrażliwość tkanek na insulinę. Oznacza to, że orzechy nerkowca mogą chronić przed rozwojem cukrzycy typu 2.
Ponadto nerkowce są naturalnym źródłem:
Magnezu, który przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia
Żelaza, który pomaga w prawidłowej produkcji czerwonych krwinek i hemoglobiny
Cynku, który pozwala zachować zdrowe włosy, skórę i paznokcie

Są też źródłem białka, przeciwutleniaczy, witamin A, D, E, z grupy B. Wszystkie te składniki mają duży wpływ na nasz organizm. Dzięki zawartości kwasów tłuszczowych regulują poziom cholesterolu i trójglicerydów we krwi, wspomagają układ krążenia, obniżają ryzyko wystąpienia zawału serca czy miażdżycy. Orzech nerkowca również pomaga w obniżeniu ciśnienia krwi oraz jej krzepnięciu. Zawarte witaminy z grupy B pomagają układowi nerwowemu, poprawiają koncentrację i pamięć.

Orzechy nerkowca wspomagają również odchudzanie. Niewielka ilość tych bakalii dostarcza organizmowi dużo energii oraz białka, dzięki czemu łatwo zmniejsza się uczucie głodu.

Orzech nerkowca jest polecany jako zdrowa przekąska, a także jako smaczny dodatek do sałatek, musli, deserów oraz wypieków domowych.
Zalecane do spożywania w czasie diety, pojawiają się w jadłospisie diety dr. Ornisha, diety wysokowęglowodanowej opartej na produktach roślinnych.

Spróbuj Nerkowców już dziś! :)

Pokaż więcej wpisów z Maj 2020
Polecane
Orzechy nerkowca Dukatki

Orzechy nerkowca Dukatki

24,90 zł - 45,90 zł
pixel