Sól kłodawska - polska i naturalna

2018-10-10
Sól kłodawska - polska i naturalna

Ciężko jest wyobrazić sobie kuchnie bez soli. Dodajemy ją do naszych potraw, by urozmaicić ich smak. Skoro sól jest tak niezastąpiona, to może warto zamienić zwykłą sól kuchenną na sól Kłodawską, zawierającą pierwiastki niezbędne do funkcjonowania organizmu? Czytajcie dalej…

Sól Kłodawska wydobywana jest w Kłodawie od 60 lat, przy użyciu tradycyjnej metody górniczej dzięki czemu zachowane są wszystkie walory odżywcze. Ważne jest także, nie jest poddawana specjalistycznemu oczyszczaniu (ługowaniu) i zachowuje większą zawartość mikroelementów. Jest godna polecenia dla wszystkich, a szczególnie dla osób dbających o zdrowie, ponieważ jest wolna od antyzbrylaczy (pod wpływem silnych kwasów (czyli np. kwasu żołądkowego) rozpadają się i wydziela się cyjanowodór!) zawiera naturalne pierwiastki takie jak: żelazo, wapń, magnez, cynk, potas i jod.
Sól kłodawska wykazuje bowiem właściwości antybakteryjne.
Możemy stosować ją jako środek do dezynfekowania gardła. Wykazuje właściwości przeciwzapalne. Przy łojotokowym zapaleniu skóry możemy przemywać jej roztworem po powstałych zmianach skórnych, a także używać na kurzajki, łuszczyce i zapalenie zatok. Z kolei po dodaniu do niego cytryny, jest niezawodnym sposobem na łagodzenie migrenowego bólu głowy. Sól wykorzystywana jest również do leczenia chorób reumatycznych, autoimmunologicznych oraz w profilaktyce chorób tarczycy. Podczas biegunek i wymiotów warto czasem zastosować roztwór wodny soli, który choć trochę zatrzyma wodę w organizmie (1-2 łyżeczki soli na szklankę wody przegotowanej).

Oprócz działania zdrowotnego i spożywczego sól Kłodawską można wykorzystać przy usuwaniu plam, czyszczeniu żelazka lub wybielaniu zębów.

Należy także uważać na nadmierne użycie soli, które może spowodować zbyt duże zatrzymanie wody w organizmie, przeciążenie nerek, udary mózgu lub zwiększenie drażliwości systemu nerwowego.

M.D.

Pokaż więcej wpisów z Październik 2018
pixel